Jsou brýle opatřeny multifokálními čočkami nebo-li progresivy, které umožňují vidět jak na dálku, tak na střední vzdálenost (většinou počítač, člověka před sebou) a také na blízko (čtení, telefon).   A to bez viditelných přechodů. Přechod mezi vzdálenostmi je plynulý a pro lidské oko přirozený.  Je důležité zmínit, že tento komfort je vykoupen mírným zkreslením v periferiích čočky. Při pravidelném nošení těchto brýlí si však váš mozek během několika dní zvykne a zkreslené oblasti přestanete vnímat.

Multifokální čočky nejsou všechny stejné! Liší se od sebe šířkou zorného pole, tedy tím, jak pohodlně se vám přes ně bude dívat, aniž byste vnímali periferní zkreslení. Cena čoček se může pohybovat od 5.000 – 30.000,- /pár. S poměrně velkým cenovým rozdílem je však také velký rozdíl v kvalitě a komfortu

Levnější multifokály

Zóna pro střední vzdálenost a čtení je užší tzn. delší návyk.

Prémiové multifokály

Zóna pro střední vzdálenost a čtení je podstatně širší tzn. snažší a rychlejší návyk.

Speciálně vyvinuty pro řidiče

Maximálně posílena zóna na dálku, potlačena střední vzdálenost a čtení.

Nebojte se přijít k nám zeptat. Rádi vám zodpovíme veškeré otázky. I my se vás budeme ptát na váš životní styl, abychom vám navrhli správnou variantu, která vám sedne a budete s multifokálními brýlemi od nás spokojeni.