Ochrana proti slunci je spojena nejen s ochranou proti oslnění sluncem, ale hlavně s ochranou proti UV záření. Toto škodlivé záření může vyvolávat nepříjemné záněty spojivek a při častém pohybu na slunci může přispět ke vzniku degerativních onemocnění spojivky a pravděpodobně i k častějšímu výskytu některých povrchových očních nádorů. Proto Vám v naší oční optice doporučujeme brýle opatřit čočkami se 100% UV filtrem. Vybírat můžete z brýlových čoček čirých, samozabarvovacích nebo tmavých slunečních.

Čočky čiré se 100% UV filtrem

Brýlová čočka UV+420 blue CUT je čočka s unikátní technologií absorpce UV + modrého světla ve vlnové délce 400-420nm, a to již od indexu 1.5. Materiál světelné paprsky pohlcuje, neodráží. Čočka je ideální pro celodenní nošení, v interiéru i exteriéru. Jemná zbytková barva napomáhá snížení zrakové únavy a ulevuje očím se zvýšenou citlivostí na světlo. Zvyšuje kontrast, nezkresluje barvy.

Čočky samozabarvovací

Samozabarvovací čočky doporučujeme všem, kteří trpí světloplachostí (mají potřebu tmavších brýlí, i když není přímé slunce) nebo jako volbu druhých brýlí, ochranu proti oslnění venku i za volantem. Možno spojit i s polarizací.

Tmavé sluneční čočky

Intenzitu zabarvení, barevný odstín i antireflexní úpravu si můžete zvolit sami. Tyto brýlové čočky je možno zabrousit jak do obrub dioptrických, tak do většiny slunečních brýlí z našeho sortimentu. Výsledkem budou skvělé sluneční brýle, u kterých nikdo nepozná, že jsou zároveň dioptrickými.

Dioptrické brýle se slunečním klipem, 100% UV filtrem a polarizací

Máme v nabídce i obruby se slunečním klipem na magnet. Výborná volba v autě. Sluneční klip velmi snadno nacvaknete za jízdy jednou rukou. TIP! Jako druhé brýle, které nebudou ležet v pouzdře pro „strýčka příhodu,“ ale budou po ruce v kabelce, či autě jako záchrana před oslněním.