Ochrana proti slunci je spojena nejen s ochranou proti oslnění sluncem, ale hlavně s ochranou proti UV záření. Toto škodlivé záření může vyvolávat nepříjemné záněty spojivek a při častém pohybu na slunci může přispět ke vzniku degenerativních onemocnění spojivky a pravděpodobně i k častějšímu výskytu některých povrchových očních nádorů. Proto Vám v naší oční optice doporučujeme brýle opatřit čočkami se 100% UV filtrem. Vybírat můžete z brýlových čoček čirých, samozabarvovacích nebo tmavých slunečních.

Čočky čiré se 100% UV filtrem

Brýlová čočka UV+420 blue CUT je čočka s unikátní technologií absorpce UV + modrého světla ve vlnové délce 400-420nm, a to již od indexu 1.5. Materiál světelné paprsky pohlcuje, neodráží. Čočka je ideální pro celodenní nošení, v interiéru i exteriéru. Jemná zbytková barva napomáhá snížení zrakové únavy a ulevuje očím se zvýšenou citlivostí na světlo. Zvyšuje kontrast, nezkresluje barvy.

Čočky samozabarvovací

Samozabarvovací čočky doporučujeme všem, kteří trpí světloplachostí (mají potřebu tmavších brýlí, i když není přímé slunce) nebo jako volbu druhých brýlí, ochranu proti oslnění venku i za volantem, 100% ochranu před UVA a UVB záření. Všechny čočky Transitions filtrují škodlivé modré světlo z digitálních zařízení a obrazovek. Podle typu lze vybírat z různých odstínů barev.

TRANSITIONS GEN8 – Jsou to nejčiřejší a nejrychlejší samozabarvovací čočky Transitions, které reagují na dopadající UV záření, čili se neztmavují v autě. Jsou dostupné v 7 různých barvách: šedá, hnědá, grafitově zelená, ametystová, safírově modrá, smaragdově zelená a jantarově žlutá. 

XTRActive New Gen – nová generace samozabarvovacích čoček Transitions, které reagují nejen na dopadající UV záření, ale také na intenzitu osvětlení, proto se ztmavují i v autě. Přináší to nejlepší ztmavení venku, za volantem i při vysokých teplotách. Dostupné v barvě: šedá, hnědá a grafitově zelená.

XTRActive EYEDRIVE – řada samozabarvovacích čoček Transitions, které reagují nejen na dopadající UV záření, ale také na intenzitu osvětlení, proto se ztmavují i v autě a jsou zušlechtěny antireflexní vrstvou vyvinutou speciálně pro řidiče. Na výběr jsou barvy: hnědá, šedá, grafitově zelená.

XTRActive Polarized – řada samozabarvovacích čoček Transitions, které se aktivují v autě, jsou opatřeny polarizací a zároveň filtrují škodlivé modré světlo uvnitř i venku. Lze objednat pouze v šedé barvě.

Tmavé sluneční čočky

Intenzitu zabarvení, barevný odstín i antireflexní úpravu si můžete zvolit sami. Tyto brýlové čočky je možno zabrousit jak do obrub dioptrických, tak do většiny slunečních brýlí z našeho sortimentu. Výsledkem budou skvělé sluneční brýle, u kterých nikdo nepozná, že jsou zároveň dioptrickými.

Dioptrické brýle se slunečním klipem, 100% UV filtrem a polarizací

Máme v nabídce i obruby se slunečním klipem na magnet. Výborná volba v autě. Sluneční klip velmi snadno nacvaknete za jízdy jednou rukou. TIP! Jako druhé brýle, které nebudou ležet v pouzdře pro „strýčka příhodu,“ ale budou po ruce v kabelce, či autě jako záchrana před oslněním.