MiYOSMART

Brýlové čočky MiYOSMART s revoluční technologií Defocus Incorporated Multiple Segments (D.I.M.S.), vyvinutou ve spolupráci s Hongkongskou polytechnickou univerzitou v roce 2014, korigují zrakovou vadu na celém svém povrchu pomocí segmentů D.I.M.S. ve tvaru včelí plástve, které zpomalují progresi krátkozrakosti.

Využití zaostřovací a rozostřovací oblasti zajišťuje ostré vidění a zároveň upravuje myopii.

Výsledky dvouleté klinické studie ukázaly, že každodenní používání brýlových čoček MiYOSMART zpomalilo progresi krátkozrakosti v průměru o 60 % ve srovnání s nošením standardních jednoohniskových brýlových čoček (Lam CSY, Tang WC, Tse DY, Lee RPK, Chun RKM, Hasegawa K, Qi H, Hatanaka T, To CH. Defocus Incorporated Multiple Segments (DIMS) spectacle lenses slow myopia progression: a 2-year randomized clinical trial. British Journal of Ophthalmology. Published Online First: 29 May 2019. doi: 10.1136/ bjophthalmol-2018-313739).

V roce 2018 získaly čočky MiYOSMART cenu Gold Prize, Grand Award a Special Gold Award na Mezinárodní výstavě vynálezů v Ženevě ve Švýcarsku. V roce 2020 získaly cenu Silmo d’Or Award v kategorii Zrak na veletrhu oční optiky Silmo v Paříži.